ISCT - International Society of Chen Taijiquan

13.03.2015 20:53

Zastoupené zěmě: Čína,Česká republika, Francie, Německo, Írán, Italie, Japonsko, Jižní Korea, Lichtenštějnsko, Luxemburg, Španělsko, Švýcarsko, USA

Mezinárodní společnost Chen Taijiquan byla založena Mistrem Chen Peishanem (20tá generace rodiny Chen) a paní Chen Peiju (20tá generace rodiny Chen) v roce 2001 v Paříži. Členem se může stát každý, kdo studuje xiaojia chen taijiquan. ISCT se snaží podporovat výzkum a rozvoj tradičního taijiquan. Chen Peishan a Chen Peiju jsou rozhodnuti podpořit rozvoj xiaojia chen taijiquan, které vytvořil jejich předek Chen Wangting v 16tém století.

Xiaojia, malý ramec, se donedávna předával pouze uvnitř rodiny Chen. Tento styl není dosud příliš rozšířený, zachoval se dosud kompletní a s důrazem na všechny vnitřní aspekty. Tradiční xiaojia chen taijiquan se po dlouhou dobu předávalo v rodině Chen jako poklad, a dnes mohou všichni zájemci těžít i z jeho zdravotních účinků.

ISCT pořádá společná soustředění a festivaly, na kterých se lze učit od Chen Peishana, Chen Peiju, spolu s desítkami lidí ze všech možných zemí.